عنوان مقاله: When a crisis is embedded in another crisis
پیام اصلی مطالعه: همه‌گیری کورونا در کشوری با اقتصاد نابودشده، بدهی بسیار زیاد به کشورهای خارجی، تورم بالا و بیکاری، رکود اقتصادی و فقر 35٪ شایع شد. علاوه بر این‌ها، دولت قبلی بودجه‌های بهداشت عمومی و تحقیقات علمی را کاهش داده بود. بنابراین، بحران جهانی کورونا با بحران اقتصادی که از قبل در آرژانتین وجود داشت ادغام شد. در این مدت، فرناندز هویت سیاسی دولت را بر مبنای مداخلات عمومی تعریف کرده و تأیید کرده است که هدف وی "اولویت دادن به‌سلامتی بر اقتصاد" است و نظرش این است که سلامتی را بر اقتصاد ترجیح دهید تا بتوانید از آرژانتینی‌ها مراقبت کنید.
نام نویسنده مقاله اصلی:
مترجم: منیره فقیرگنجی
تایید کننده: دکتر حمید سوری

نام مجله: Special Section Article
زمان انتشار: 18 April 2020
زمان انجام مطالعه: 18 June 2020
گروه بندی حوزه مقاله: بالینی/اپیدمیولوژی
حوزه مورد مطالعه: پیشگیری/تشخیصی
محل انجام مطالعه: کشور آرژانتین
نوع مطالعه: دیدگاه خبرگان
قدرت شواهد:
اندازه اثر:
حجم نمونه آماری:
دامنه سنی افراد مورد مطالعه: تمام سنین
جمعیت مورد مطالعه: آحاد جامعه در کشور آرژانتین
مهم ترین یافته ها:
هنگامی‌که تحلیل‌های خود را بر اساس کارهای میدانی انجام می‌دهیم، احساس راحتی بیشتری می‌کنیم. بدیهی است که این امر در شرایط فعلی به دلیل قرنطینه اجباری غیرممکن است. با پذیرش این محدودیت‌ها، می‌خواهیم توصیف کوتاهی در مورد پاسخ‌ها و تجربیاتی که همه‌گیر کورونا ویروس در آرژانتین ایجاد کرده است، بیان کنیم. اولین موارد عفونت در کشور آرژانتین حدود ۳ مارس، بیش از سه ماه بعدازاینکه رئیس‌جمهور آلبرتو فرناندز رئیس‌جمهور آرژانتین بود، دیده شد. این بیماری همه‌گیر در کشوری با اقتصاد نابودشده، بدهی بسیار زیاد به کشورهای خارجی، تورم بالا و بیکاری، رکود اقتصادی و فقر ۳۵٪ شایع شد. علاوه بر این‌ها، دولت قبلی بودجه‌های بهداشت عمومی و تحقیقات علمی را کاهش داده بود. بنابراین، بحران جهانی کورونا با بحران اقتصادی که از قبل در آرژانتین وجود داشت ادغام شد. بحران coronavirus در این کشور به‌طورجدی بر اقتصاد تأثیر گذاشته است اما درعین‌حال پاسخ به این بیماری همه‌گیر برنامه‌ریزی‌شده انجام شد. از ابتدا، دولت فرناندز خود را به‌عنوان مخالف دولت قبلی معرفی کرد. دولت در مواجهه با بحران coronavirus توانسته است توانایی خود را بیشتر تعریف کند. در این مدت، فرناندز هویت سیاسی دولت را بر مبنای مداخلات عمومی تعریف کرده و تأیید کرده است که هدف وی "اولویت دادن به‌سلامتی بر اقتصاد" است و نظرش این است که سلامتی را بر اقتصاد ترجیح دهید تا بتوانید از آرژانتینی‌ها مراقبت کنید. و بارها به سخنان پاپ فرانسیس استناد کرده(که به‌نوبه خود باید توجه داشت که سخنان او به معنای "کمونیسم" نیست، بلکه سخنان عیسی است)، وی ثروتمندان، دلالان و افراد خودخواه را زیر سؤال برد. در عوض، او خواستار ایجاد یک "اخلاق جدید مبتنی بر همبستگی" شد. فرناندز و سایر اعضای دولت خاطرنشان کردند که سیاست‌های آن‌ها بیانگر این ارزش‌ها است. البته اقداماتی مانند قرنطینه اجباری جمعیت (که در ۲۰ مارس شروع‌شده است) باعث وخیم‌تر شدن اقتصاد شده است.
نتیجه گیری از مطالعه:
درنتیجه، دولت باید به خواسته‌های صاحبان مشاغل کوچک و متوسط و همچنین به نیازهای گروه‌های قدرتمند نیز باید پاسخگو باشد. علیرغم همه مشکلات اقتصادی، دولت کاملاً از تصمیم خود دفاع می‌کند و می‌گوید که این تصمیم مبتنی بر تلاش‌های علمی پزشکان و محققان معتبر است که به رئیس‌جمهور مشاوره می‌دهند. بحران coronavirus این فرصت را به دولت داده است تا خود را برعکس گذشته تعریف کند و نقاط تاریک و مبهم را به‌عنوان شروع جدیدی که نوید آینده متفاوتی را می‌دهد بیان کند. در این میان، استناد به "مراقبت" یا "همبستگی" مبنای تصمیم‌گیری و اقتدار علمی است که می‌تواند نمادی از بازگرداندن گذشته خوشبخت این کشور، حتی در بحبوحه وضعیت دشوار اقتصادی –اجتماعی باشد.
توصیه های منتج از نتایج مطالعه:
درس آموخته ها:
اهمیت توجه به مقاله: **
ضرورت مطالعه کامل مقاله: خیر
پیشنهاد مطالعه فوری کامل مقاله توسط سیاست گذاران سلامت: خیر
آیا داده های ایران در این مطالعه وارد شده است؟: خیر
آیا برای کشور ایران پیامی دارد؟: بله
نشانی مقاله انگلیسی: https://onlinelibrary.wiley.com/doi/10.1111/1469-8676.12836


دفعات مشاهده: 88 بار   |   دفعات چاپ: 9 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر