عنوان مقاله: Singapore reports ۶۸۲ new COVID-۱۹ infections; daily new community cases fell in the past week
پیام اصلی مطالعه: پیام اصلی مطالعه: سنگاپور 682 مورد جدید COVID-19 را از ظهر روز یکشنبه (17 مه) گزارش داد و تعداد کل موارد این بیماری را در کشور سنگاپور به 28038 رساند. 998 بیمار دیگر از بیمارستان‌ها یا مراکز قرنطینه در جامعه مرخص شده‌اند. در کل، 9،340 به‌طور کامل از این عفونت بهبودیافته است. وزارت بهداشت سنگاپور گفت که تعداد موارد جدید در جامعه کاهش یافته است، از میانگین 8 مورد در روز، به سه مورد در روز در هفته گذشته تغییر کرده است.
نام نویسنده مقاله اصلی:
مترجم: منیره فقیرگنجی
تایید کننده: دکتر حمید سوری

نام مجله:
زمان انتشار: 18 May 2020
زمان انجام مطالعه: 2020
گروه بندی حوزه مقاله: بالینی | اپیدمیولوژی
حوزه مورد مطالعه: پیشگیری/تشخیصی/ درمانی
محل انجام مطالعه: Singapore
نوع مطالعه: سایر مطالعات/reports
قدرت شواهد:
اندازه اثر:
حجم نمونه آماری: 682
دامنه سنی افراد مورد مطالعه:
جمعیت مورد مطالعه: Singapore reports
مهم ترین یافته ها:
تعداد موارد بدون علامت در جامعه نیز کاهش یافته است و از میانگین سه مورد در روز در هفته قبل، به دو مورد در روز در هفته گذشته رسید. وزارت بهداشت سنگاپور افزود: درمجموع ۶۷۳ نفر از دارندگان مجوزهای کاری که جدیداً در خوابگاه‌های کارگران خارجی ساکن هستند، بیماری کووید ۱۹ دارند. این وزارتخانه اعلام کرده است که به دلیل آزمایش گسترده در این مکان‌ها، وضعیت کلیه کارگران مشخص‌شده و این افراد در صورت عدم بیماری به کار در کارخانه‌ها، می‌توانند ادامه دهند. سیزده مورد تائید شده قبلی نیز یک خوشه جدید است که به خیابان ۹ Sungei Kadut مرتبط شده است. برای ترخیص بیمار COVID-۱۹ مثبت نگرانی‌ها همچنان وجود دارد. چهار مورد در بین دارندگان پروانه کار که در خارج از خوابگاه‌ها ساکن بودند هم شناسایی شد. "از این چهار مورد، دو نفر از هم‌وطنانی هستند که به‌عنوان تماس با یک فرد تائید شده قبلی شناسایی‌شده بودند و از ۲۹ آوریل در قرنطینه هستند. آن‌ها متعاقباً در پایان قرنطینه خود مورد آزمایش قرار گرفتند و ازنظر کووید ۱۹ مثبت بودند. این وزارتخانه گفت: "تحقیقات اپیدمیولوژیک برای دو مورد دیگر ادامه دارد." وزارت بهداشت افزود: تعداد موارد جدید در بین دارندگان پروانه کار که در خارج از خوابگاه‌ها ساکن هستند، کاهش یافته است، از میانگین ۵ مورد در روز در هفته قبل به‌طور متوسط به دو مورد در روز در هفته گذشته تغییر کرده است. وزارت بهداشت گفته است که ۹۹ درصد موارد جدید مربوط به خوشه‌های شناخته شده است، درحالی‌که بقیه در حال ردیابی تماس هستند. جزئیات بیشتر را می‌توان در گزارش وضعیت روزانه وزارت بهداشت دنبال کرد.
نتیجه گیری از مطالعه:
یکی از بیماران در سنگاپور، مردی ۲۴ ساله که در خوابگاه CDPL Tuas است. وزارت بهداشت گفت که ۲۱ مورد دیگر در خیابان ۶ در تواس جنوبی واقع شده است که در حال حاضر درمجموع ۴۵۲ عفونت تائید شده در این منطقه وجود دارد. COVID-۱۹ CASES IN SINGAPORE SINCE THE START OF THE CIRCUIT BREAKER The outbreak at a glance: موارد جدید اعلام شده ۱۶ ژوئن: ۱۵۱ موارد تایید شده تا این تاریخ: ۴۰۹۶۹ ترخیص شده: ۳۱۱۶۳ باقی مانده در بیمارستان: ۲۶۹ ایزوله شده: ۹۵۱۱ مرگ: ۲۶
توصیه های منتج از نتایج مطالعه:
درس آموخته ها:
اهمیت توجه به مقاله: **
ضرورت مطالعه کامل مقاله: خیر
پیشنهاد مطالعه فوری کامل مقاله توسط سیاست گذاران سلامت: خیر
آیا داده های ایران در این مطالعه وارد شده است؟: خیر
آیا برای کشور ایران پیامی دارد؟: بله


دفعات مشاهده: 77 بار   |   دفعات چاپ: 5 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر