عنوان مقاله: Recent progress and challenges in drug development against COVID-۱۹ coronavirus (SARS-CoV-۲) - an update on the status
پیام اصلی مطالعه: کرونا ویروس جدید در دسامبر سال 2019 در شهر ووهان، در استان هوبی، چین شناسایی شد.این ویروس اکنون به‌عنوان سندرم حاد تنفسی حاد coronavirus 2 (SARS-CoV-2) شناخته می‌شود. سازمان بهداشت جهانی (WHO) شیوع بیماری ناشی از کرونا ویروس را یک بیماری همه‌گیر جهانی در مارس 2020 اعلام کرد و تأسفانه علی‌رغم تلاش‌های جدی جهانی برای مهار و ریشه‌کنی این ویروس در سراسر جهان، شیوع COVID-19 همچنان رو به افزایش است، با بیش از 1948.617 مورد تائید شده آزمایشگاهی و بیش از 121846 مرگ‌ومیر در سراسر جهان .؛ همچنان این روند ادامه دارد. در حال حاضر، هیچ داروی خاصی برای درمان بیماران COVID-19 توصیه نمی‌شود اما بااین‌حال، دولت‌ها و شرکت‌های داروسازی در تلاش هستند تا به‌سرعت یک داروی مؤثر را برای شکستن کرونا ویروس پیدا کنند. در بررسی فعلی این مطالعه، ما با توجه به اطلاعات در دست در مورد COVID-19، داروهای موجود و گزینه‌های درمانی را به‌اختصار بررسی می‌کنیم.
نام نویسنده مقاله اصلی:
مترجم: الهه زارع برزشی
تایید کننده: دکتر حمید سوری

نام مجله: Infection, Genetics and Evolution
زمان انتشار: آوریل 2020
زمان انجام مطالعه: 2020
گروه بندی حوزه مقاله: بالینی
حوزه مورد مطالعه: درمانی
محل انجام مطالعه:
نوع مطالعه: مرور نظام مند
قدرت شواهد:
اندازه اثر:
حجم نمونه آماری:
دامنه سنی افراد مورد مطالعه:
جمعیت مورد مطالعه:
مهم ترین یافته ها:
فاویلاویر یک داروی ضدویروسی است که در ژاپن برای درمان آنفولانزای عمومی تصویب می‌شود و اکنون برای معالجه علائم COVID-۱۹ در چین تصویب شده است. علاوه بر این، کلروکین و هیدروکسی کلروکین، داروهای مورداستفاده در درمان مالاریا و آرتروز به ترتیب توسط کمیسیون بهداشت ملی جمهوری خلق چین برای درمان COVID-۱۹ توصیه شده است. در حال حاضر، کلروکین و هیدروکسی کلروکین توسط سازمان غذا و داروی ایالات‌متحده (FDA) به‌عنوان درمانی برای COVID-۱۹ تحت بررسی است. پیش‌بینی نمی‌شود اولین واکسن COVID-۱۹ قبل از پایان سال برای آزمایش‌های بالینی آماده شود.۲۰۱۹ (COVID-۱۹) گفته می‌شود.
نتیجه گیری از مطالعه:
کورونا ویروس‌ها عضوی از خانواده بزرگی از ویروس‌ها هستند که باعث بیماری‌هایی می‌شوند که سرماخوردگی و بیماری‌های شدیدتری را ایجاد کنند که ازجمله این بیماری‌ها می‌توان سندرم حاد تنفسی حاد (SARS) و سندرم تنفسی خاورمیانه (MERS) را نام برد. کرونا ویروس جدید در دسامبر سال ۲۰۱۹ در شهر ووهان، در استان هوبی، چین شناسایی شد. این ویروس اکنون به‌عنوان سندرم حاد تنفسی حاد coronavirus ۲ (SARS-CoV-۲) شناخته شده است. در حال حاضر بزرگ‌ترین نگرانی بهداشتی جهان کرونا ویروس است و هنوز هیچ دارویی یا واکسن ضدویروسی که برای درمان یا کاهش آسیب‌شناسی‌های مرتبط با covid-۱۹ به‌طور رسمی تصویب نشده است.
توصیه های منتج از نتایج مطالعه:
درس آموخته ها:
اهمیت توجه به مقاله: **
ضرورت مطالعه کامل مقاله: خیر
پیشنهاد مطالعه فوری کامل مقاله توسط سیاست گذاران سلامت: خیر
آیا داده های ایران در این مطالعه وارد شده است؟: خیر
آیا برای کشور ایران پیامی دارد؟: بله


دفعات مشاهده: 124 بار   |   دفعات چاپ: 6 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر